Zrób to TERAZ!

Hugh Laurie Quotes-65

[oryginalnie opublikowane 02/01/2016]

“Myślę, że czekanie aż będzie się gotowym jest straszną rzeczą. Mam teraz to odczucie, że nikt właściwie nigdy nie jest gotowy, żeby coś zrobić. Nie ma raczej takiej rzeczy, jak bycie gotowym. Jest tylko teraz. I właściwie możesz to zrobić teraz. Ogólnie rzecz biorąc, teraz jest bardzo dobrym czasem na zrobienie czegoś.” Hugh Laurie [tłum. własne]

Zawsze myślałam o sobie jako o osobie cierpliwej. Miałam swoje plany na jutro, przyszły tydzień, przyszły rok, całe przyszłe życie i wiedziałam, że kiedyś te plany spełnię. Kiedyś.. Czekałam więc na nadejście właściwego dnia na rozpoczęcie wprowadzania zmian krok po kroku, jak tylko będę na to gotowa. Ale ten dzień nigdy nie nadszedł. Ponieważ nigdy nie możemy być w pełni gotowi – zawsze będą dziesiątki spraw do zamknięcia, setki rozmów do przeprowadzenia, tysiące „bo będzie, gdy” do przemyślenia..

Jak zakończę wszystko tutaj? Jak powiem te wszystkie pożegnania? Jak skrócę okres wypowiedzenia? Jak sobie dam radę z papierkami? Jak mogę spakować całe swoje życie w jedną walizkę? Czy moje przyjaźnie przejdą próbę czasu? Czy mi się tam uda? Czy mi się tam spodoba?

I tak dni mijają jeden po drugim, a my coraz bardziej utykamy w życiu, w którym nie jesteśmy szczęśliwi. Jedyną możliwą drogą jest powiedzenie STOP, teraz zmieniam wszystko. Nie jestem gotowa, ale i tak chcę spróbować, chcę podjąć to ryzyko. Ok, niektóre rzeczy pozostanę niezamknięte, niektóre rozmowy będzie trzeba przełożyć, niektóre sprawy będzie trzeba przeprowadzić online, ale.. co z tego? Chodzi mi o to, że nie ma nic złego w nagłej zmianie wszystkiego i świat dookoła jest bardziej przyjazny i wyrozumiały niż nam się wydaje. Ludzie naprawdę rozumieją, że czasem nie można już dłużej czekać i teraz nadszedł już czas. Bo inaczej.. ten czas nigdy nie nadejdzie. Więc podejmujesz ryzyko i wyruszasz w drogę, żeby znaleźć szczęście.

Ale.. skąd właścwie mamy wiedzieć, czego chcemy i czego nam brakuje, żeby być w pełni szczęśliwymi? Co trzeba zrobić, żeby zdać sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy szczęśliwi z tym, co mamy, gdzie jesteśmy (zarówno w życiu, jak i w świecie), kto jest dookoła nas i uwierzyć, że zmiana w jednym z tych czynników lub we wszystkich z nich sprawi, że od razu będziemy szczęśliwi. Tak właściwie, to nigdy nie możemy być pewni, że zmiana poprawi jakąś rzecz.. lub wszystkie. Musimy zajrzeć w głąb siebie i poszukać. Chodzi o to, że musimy sobie zdać sprawę, dokopując się do samej podstawy problemu, co jest tą JEDNĄ rzeczą, która nam przeszkadza, co jest tą JEDNĄ rzeczą, która może wprawić w ruch inne zmiany i jakoś doprowadzić do innych ulepszeń. Oczywiście ta jedna rzecz nie zmieni magicznie wszystkiego, ale to zawsze dobry punkt startowy. W moim przypadku to było otoczenie – zawsze te same miejsca, ci sami ludzie, brak rozwoju i to uczucie utknięcia w jednym miejscu. Niektórzy powiedzą, że dobra praca, kochająca rodzina i przyjaciele to więcej niż można sobie życzyć, ale.. tu nie chodzi o innych ludzi, ale, jakkolwiek egoistycznie to zabrzmi, tylko o CIEBIE. To Ty musisz dojść do miejsca, w którym sobie powiesz: nie obchodzą mnie inni, JA uważam, że potrzebuję TEGO, żeby być szczęśliwa. I tak.. po prostu zabierasz się do robienia właśnie tego. Zwyczajnie.

Więc.. co Cię nadal powstrzymuje przed zmianą swojego życia? Odważysz się zajrzeć w głąb siebie, żeby się tego dowiedzieć? 😉

photo credit: link

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.